Seo Hosting

SEO Hosting

İnternet dünyasında web sitelerin içerisinde barınan müzikler, videolar, yazılar, resimler ve filmler gibi tüm paylaşımların içerdiği alan hosting alanlarıdır. Hosting paketleri içerisinde barındırabileceğiniz sitelerinizin yayında olması adına alan adınız ve bir adet hosting paketine sahip olmanız gerekir.

Kendiniz için değil de daha çok ticari amaçlı bir web site oluşturduysanız, bu konuda faydalanabileceğiniz belli başlı noktalar vardır. Bunlardan biri de SEO dünyası olacaktır. SEO içerisine girdiğinizde, aslında web hosting paketlerinde de SEO olduğunu ve web hosting modellerinin de SEO’ya göre ayrıldığını fark edebilirsiniz.

Seo reseller ve hosting

Web Hosting’in SEO ile İlişkisi Nedir?

Sıradan bir web hosting satın alabilirsiniz. Ancak bu sizin sitenizin yayında olmasını sağlar. Ancak bu hosting içerisinde birden fazla sitenizi barındırdığınızda, bu sitelerinizin birbiriyle backlink alışverişini yapmanız, sizlere fayda sağlamaz. Bu nedenle farklı IP’ler içerisinde olması gerekir.

Türkiye’de birçok firmanın başlatmış olduğu özel bir SEO hosting adında paketler bulunuyor. Bu web hosting paketlerinde C-Class IP verilir ve bu sayede siz de birbirinden farklı IP’lerde bulunan sitelerinizi birbirine bağlayarak, backlink desteğini kendi siteleriniz içerisinde sağlamış olabilirsiniz.

Sitelerinizin sahipleri farklı kişilermiş gibi Google’a gösterebilir ve bu alanda gerçekten de SEO’ya etkisini sağlayabileceğiniz bu web hosting paketlerinden faydalanarak en iyi şekilde siz de farkı ortaya koyabilirsiniz.

SEO Hosting’te IP Sınıflandırması

A, B, C, D ve E olmak üzere 5 farklı sınıf vardır. En kaliteleri A ve B olarak bilinir. Tüm dünyada bu sınıfta ki IP’ler az sayıda bulunur ve çok pahalı ücretlerde satışa konulur. Bu nedenle en yaygını C sınıfı dediğimiz C-Class IP modelleridir.

Sitelerinizi birbirinden farklı IP’ler içerisinde barındırabilirsiniz. Ve bu sayede siz de Google’ın gözünde sitelerinizin birbirine vereceği linkler sayesinde etkileşimde olmasını sağlayarak, sitelerinizin her geçen gün birbirlerinden alacakları destekler sayesinde üst sıralara çıkmasını, kendi sektörleri içinde bir numara olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın