reseller

Reseller

Web dünyasının gelişimiyle beraberinde insanlar, çok iyi derecede bilgisayar kullanmak ve internet sayfalarını oluşturmak istiyorlar. Son derece modern bir yaşama geçtiğimiz bu günlerde, artık her birey, kendi sitesini oluşturmak adına kendini geliştirmektedir. İnternet sitesi açmak adına faydalanılacak olan araç – gereçlerin başında alan adı ve web hosting gelir. Web sitenizi yükleyeceğiniz alanın adı web hosting adı verdiğimiz barındırma alanıdır.

Gelişen internet ile birlikte artık birçok site açılıyor ve birçok birey, tek başına birden fazla site sahibi oluyor. Bu siteleri yönetmek adına ayrı web hosting yerine Reseller hosting Türkçe karşılığı ise Bayi hosting satın almak istiyorlar. Bayi hosting satın alımında bazı kullanımları bildikten sonra çok daha rahat ve iyi bir kullanımdan faydalanılmış olunuyor.

Reseller Nedir?

Web hosting paketlerinizi, sizlere sunulan disk alanı ve aylık trafiğin yettiğince oluşturabileceğiniz bir barındırma hizmeti dahilinde sunulan hizmettir. Bu hizmet ile beraber, onlarca siteniz için web hosting oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Bayi hosting için özel olarak sunulan bir WHM paneli bulunur. Bu panel üzerinden web hostinglerinize istediğiniz kadar disk alanı, aylık trafik ve alt özellikler tanımlayabilirsiniz.

Herhangi bir site için 50 MB disk alanı verirken, başka bir siteniz için 250 MB disk alanı tanımlayabilme hakkınız bulunur. Reseller paketlerinin içerisinde ne kadar disk alanı var ise, o kadar kullanım hakkınız vardır.

Reseller’ın Avantajları Nelerdir?

İnternet hizmetlerini vermekte olan biriyseniz ve çeşitli siteler kurarak firmalara bu alanda büyük destekler sağlıyorsanız eğer, küçük web hosting paketleri yerine direkt olarak Reseller paketi satın almanız sizler için en uygunu olur. Bu sayede dilediğiniz kadar hosting paketi açar ve siz de müşterilerinize bu paketleri sunarsınız.

Dilediğiniz müşteriye az disk alanı tanımlarken, onun kullanımı sağlar bir başka müşterinizde geniş bir disk kullanım alanını kendiniz belirleyebilirsiniz. Her müşterinize açabileceğiniz web hosting paketlerinin şifre bilgileri farklıdır ve bu da yine sizlere Reseller’ın sağladığı avantajlardan bir diğeri olarak gözükür. Çevrenizde ki müşterilerinize web hosting hizmeti bu şekilde verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın