Reseller hosting

Reseller Hosting

Barındırma hizmeti sağlayan şirketler tarafından satılan hosting çeşitlerinden biri de Reseller (bayi) hosting modelidir. Reseller hosting, sağlanan web disk alanı ve aylık trafik gibi özelliklerin özel bir panel üzerinden tekrar web hosting olarak bölünmesini sağlayıp kullanabilme ya da satabilme özelliğini taşıyan bir hizmettir.

Toplamda Windows işletim sunucusu ve Linux işletim sunucusu olmak üzere, 2 çeşit Reseller hosting bulunur. Windows işletim sistemli sunuculardan açılan Reseller hosting; PHP ve ASP dillerinde yazılmış web tabanlı siteleri açmanızı destekleyen bir modeldir. Linux Reseller Hosting ise, sadece PHP destekleyen barındırma hizmetlerinden biridir.

Neden Reseller Hosting Satın Alınır?

Web tasarım ya da web işleri sunan bir alanda çalışıyor, hizmet sağlıyorsanız eğer, bunun için Reseller hosting satın alabilirsiniz. Müşterilerinizin sitelerini barındırmak adına her defasında yeni bir web hosting paketi almak yerine, size yetecek boyutta bir Reseller hosting satın alarak bu alanda hizmet verebilirsiniz.

Satın alacağınız hizmet doğrultusunda en iyi şekilde web hosting hizmeti verebilir ve hatta küçük bir firma olarak kendiniz de satışlarınızı yapabilirsiniz. Genel anlamda web tasarımı ya da yazılımı sağlayan kişilerin bu hizmeti satın alarak müşterilerine web hosting açmasında kolaylık sağlaması mümkündür.

Kendi Küçük Sunucunuzu Yöneteceksiniz

Reseller hosting, her ne kadar bir sunucu olmasa da ilk başlangıç için kendi sitelerinizi yönetmeniz açısından gerçekten başarılı bir hizmettir. Çünkü bu hizmet içinde sunulan bir WHM panel mevcuttur ve bu panel sayesinde sitelerinizi açarak, yayın alabilir, kapatabilir, sitelerinizde ki disk alanı, aylık trafik ya da alt özelliklerin arttırılıp azaltılmasını kendiniz de sağlayabilirsiniz.

Birçok özelliğiyle kullanıma açabileceğiniz bu hizmet içerisinde siteleri yönetmek çok kolaydır. Kontrol paneli üzerinden tüm işlemleri yapabiliyor, şifre değiştirme gibi işlemlerle de unutulan FTP bilgilerine direkt ulaşabiliyorsunuz. Web hosting paketlerini her site için ayrı satın almak yerine direkt olarak Reseller hosting satın almak, daha uygun fiyatta sizlere mal olacağı için, her zaman en çok tercih edilmesi gerekendir.

Bir Cevap Yazın