Php Reseller Hosting

Php Reseller Hosting

Reseller hosting alırken sizlere sorulan soruların öncesinde ilk soru şu olur; Linux Reseller mı yoksa Windows Reseller hosting mi talep ediyorsunuz? Sizlerde bu iki seçenekten birini seçerek sitelerinizi çalıştırabileceğiniz bir Reseller hosting sahibi olursunuz.

Günümüzde insanlar, artık internet dünyasında site açmakta ve kendi sitelerini oluşturabilmektedirler. Türkiye’de web hosting olarak barındırma hizmetleri gerçekten de ileri seviyede bulunuyor olup, Reseller hosting olarak birçok firma da hizmet vermektedir. Peki ya Linux Reseller ile Windows Reseller’ın aralarında ki fark nedir?

Windows Reseller satın aldığınızda, hem PHP hem de ASP tabanlı siteleri çalıştırabilirsiniz. Fakat ASP için daha uygun olan Windows Reseller’da PHP çalıştırılıyor olsa da çoğu zaman uygun şekilde çalışmayacaktır. Bunun önüne geçmek adına Linux Reseller bulunur. Linux Reseller içerisinde sadece PHP tabanlı siteleri çalıştırabilirsiniz ve bu siteleri sorunsuz olarak barındırabilirsiniz.

Php Reseller Ne Oluyor?

Php Reseller, PHP yazılımını çalıştıran hosting paketidir. Bu durumda Linux Reseller olarak da belirtilen şey aslında bir Php Reseller paketidir. Her ikisi de aynı sistem olup isimleri daha iyi anlaşılması adına bu şekilde belirtilmiştir. WordPress, Joomla ya da benzeri blog sistemlerini çalıştırmak adına Php Reseller gereklidir.

vBulletin gibi ücretli forum sistemi, MyBB ya da SMF forum sistemleri içinde yine Php Reseller gereklidir. Daha uygun ve daha iyi çalıştıran Php Reseller olacağını unutmayınız. Buna göre yaptırımda bulunabilir ve en iyi biçimde siz de farkı yaşayabilirsiniz.

Php Tabanlı Sitelerinize Özel Php Reseller Hizmeti

Php Reseller hizmeti, tamamen Php tabanlı siteleriniz için geçerlidir. Bir WordPress tabanlı siteyi Windows Reseller içerisinde de barındırabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda sorun yaşamanız muhtemeldir. Sorun yaşamamak adına ise Php Reseller ile WordPress tabanlı sitelerinizi sorunsuz olarak yayına alabilirsiniz.

Forum sistemlerinden Blog sistemlerine kadar eğer ki kullanmak istediğiniz sisteminiz PHP tabanlı ise, PHP dilinde yazılmış ise en iyi şekilde çalıştırabileceğiniz hosting hizmetiniz Php Reseller olacaktır.

Bir Cevap Yazın