Php Hosting

Php Hosting

Hostingler, web sitelerin yayında olabilmesi adına internet üzerinden barındırma hizmeti sağlayan firmalardan satın alabileceğiniz bir tür internet hizmetidir. Bir web sitenin kurulum için gerekli dosyalarının saklanması, siteyi çalıştırabileceği alan hosting adı verilen alanda barındırılır. Büyük sunucular içerisinde belli disk alanı ve trafiği belirlenerek açılan bu hosting paketleri, türlerine göre kendi içlerinde ikiye ayrılır.

Php hosting adı verilen bir çeşit vardır. Php hosting, adından da belli olabileceği gibi tamamen PHP tabanlı yazılımları çalıştırabileceğiniz, sunucusunda Linux işletim sisteminin kurulumu olduğu bir sunucudan açılan hosting hizmetidir. Bu hizmette çalıştırabileceğiniz hazır blog sistemleri arasında en yaygın olarak bilinen Joomla, WordPress gibi sistemler bulunur.

Php Hosting’in Özelliği Nedir?

Genel olarak bilinen en belirgin özelliği, içerisinde sadece PHP tabanlı yazılımları çalıştırmasıdır. Günümüzde ASP tabanlı bir diğer deyişle, Windows tabanlı kodlama çeşitleri de vardır. Bu kodlamalar, Php hosting içerisinde çalışmamakta olup bunun için ASP hosting satın alınması gerekir.

Basit bir blog sistemi olarak WordPress kurmak istediğinizde, en doğru hosting türü olarak Php hostingi seçmeniz, sizler için en uygun olacaktır. Herhangi bir hata almaz, htaccess gibi birçok ayarlamaları yaptığınız basit bir dosya içerisinde düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ancak htaccess doyasını, Php hosting içerisinde çalıştırabileceğinizi ve farklı bir hosting türünde çalıştıramayacağınızı unutmamalısınız.

Sizin açmak istediğiniz blog nasıl bir tür olacaktır? Veyahut açacağınız siteniz içerisinde neler barınacaktır, hangi web tabanlı dil kullanılacaktır… Bunları düşünerek iyi bir paket satın alabilirsiniz. Hem bu sayede sunucuda kurulu olan işletim sistemini de kendiniz tercih edebileceğiniz gibi, site içeriğinize, yazılımınıza göre de uygun bir işletim sisteminde sitenizi barındırabilirsiniz.

Bunların tamamında ise, sorunsuz bir şekilde çalışacak olan hosting hizmetini satın almış olursunuz ve Php hosting adı altında sunulan Linux hosting paketlerinden yapmış olduğunuz seçim doğrultusunda sitenizi yıllık yayına alarak kullanıma geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın