Linux Reseller

Linux Reseller

Hosting şirketleri, günümüzde birbirinden farklı çeşitlerde siteler için paket halinde barındırma hizmetleri satışa çıkartır. Web hosting, bu paketler arasında en küçüğüdür. En büyük paketler ise, sunucu adı verilen direkt sanal sunucular ya da büyük sunucu hizmetleridir. Bu hizmetlerden faydalanan bireyler, onlarca siteye sahip ya da tek bir siteye sahip fakat gerçekten büyük sitedir.

Reseller ise, web hosting paketlerini size verilen web disk alanlarını bölerek dilediğiniz sayıda açabileceğiniz bir bayi hosting paketidir. Bu pakette genel olarak sitelerinizi barındırabilir ve her siteniz için ayrı bir web hosting paketi açabilirsiniz.

Linux Reseller Nedir?

Reseller hostingler, her hosting hizmetinde olduğu gibi yazılım diline göre verilir. Eğer ki PHP tabanlı site ya da siteleriniz var ise, Linux Reseller satın almanız en doğrusu olacaktır. Bu doğrultuda PHP sitelerinizi en uygun şekilde yayına alabilir ve herhangi bir problem oluşmadan sitelerinizin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Linux Reseller hizmetinde ayrıca kontrol paneli de cPanel’dir. Böylece Reseller paneliniz WHM panel olurken, sitelerinizin veritabanını oluşturma, e-mail açma/kapama gibi işlemlerini ise cPanel üzerinden gerçekleştirebilmektesiniz.

PHP Tabanlı Siteleri Düzgün Çalıştırın

PHP tabanlı yazılımı yapılan siteler her zaman düzgün çalışmak isteniyorsa eğer, bunun için tek işletim sistemi Linux işletim sistemi olmalıdır. Bu yönde Reseller hosting satın alırken de dikkat edeceğiniz nokta, en iyi standartlarda Linux işletim sistemli olması olup, PHP tabanlı sitelerinizi düzgün çalıştırabilirsiniz.

WordPress ya da Joomla, günümüzde en çok kullanılan Blog sistemleridir. Bu scriptlerin doğru bir şekilde çalışması için Linux işletim sistemli Reseller alabilirsiniz. Böylece Linux Reseller içerisinde herhangi bir hata v.b. sorun oluştuğunda nereden kaynaklı olduğunu direkt görebilir ve sorununuza çare olacak olan hata bilgi mesajlarıyla düzenlemelerinizi de uygun şartlarda sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın