Linux Hosting

Linux Hosting

Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olan Linux işletim sisteminin tamamen hosting için kurulumu yapılan sunucularda kurularak hizmete açılmasıyla beraber, Linux hosting paketleri oluşturulur. Günümüz şartlarında birbirinden farklı firma, son derece başarılı bir hizmet vermek adına bu sektör içerisinde kendini geliştirir ve en iyi şekilde Linux hosting hizmetlerini sunar.

Türkiye’de birbirinden farklı firmalar, internette barındırma hizmetleri verir. Siz de Linux işletim sistemli sunucularda web hosting satın almak istediğinizde, önceliğiniz her zaman doğru bir firma seçimi olmalıdır. Çünkü bu yönde birçok firmada %99 ihtimal ile Linux hosting bulacaksınız.

Linux Hosting Neden Tercih Edilmelidir?

Php tabanlı bir siteniz var ve bu sitenizin en iyi şekilde çalışmasını istediğiniz bir web hosting arıyorsunuz. Bunun için tercihinizi Linux hosting’ten yöne kullanabilirsiniz. Bu yönde yapacağınız doğru tercih ile beraber siz de başarılı olabilir, kaliteli bir Linux hosting tercihi yapmış bulunabilirsiniz.

Php taban dışında güvenli olması adına Linux işletim sistemi önemlidir. Bunun nedeni, bu işletim sistemi açık kaynak kodludur ve çeşitli güvenlik önlemleri her sunucudan her sunucuya göre değişeceği için, bilgisayar korsanlarının herhangi bir şekilde sitenize girmek istemesi durumunda zorlanacağını unutmayınız.

Linux işletim sistemli web hosting içeriği MySQL, HTML, Javascript ve Php tabanlı sistemleri çalıştırabileceğiniz şekilde çalışır. Bu sayede siz de tercih ettiğiniz Linux web hosting ile sorunsuz olarak kullanım gerçekleştirebilir ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

İnternet dünyasında birbirinden farklı web sayfaları varken, bu web sayfalar toplamda 2 çeşit hosting içerisinde barınır. Ve birçok site de Linux web hosting içinde barındırılmakta olup, Windows hosting’ler içerisinde sadece ASP tabanlı siteleri düzgün bir şekilde çalıştırabilmektesiniz.

Eğer ki Linux hosting alarak ASP çalıştırmak istiyorsanız, katiyen çalıştırma imkânınız olmayacağından dolayı sorun yaşayacaksınız. Bu nedenle ASP için Windows hosting en uygun olacağı gibi Linux hosting içinse direkt olarak PHP tabanlı scriptler, yazılımların barındırılması en uygunu olacaktır.

Bir Cevap Yazın