Linux Host

Linux Host Hizmeti

Saldırılar karşısında güçlü duran ve her zaman için en çok tercih edilen hosting çeşitlerinden biri de Linux işletim sistemli sunuculardan açılan Linux host hizmetleridir. Günümüzde birbirinden farklı firmalar tarafından hizmet alabileceğiniz Linux web hosting, genel olarak MySQL, HTML, Java, Javascript, Flash çalıştırabilir durumdadır.

Php yazılım diliyle yazılmış olan sitelerinizi hem Windows hosting hem de Linux hosting içersinde çalıştırabilirsiniz. Fakat Windows hosting içerisinde tam anlamıyla çalışmaz. Örneğin, htaccess dosyası çalışmayacaktır. Bu nedenle böyle durumlar için en iyisi her zaman Linux hosting olacaktır. Eğer ki Linux hosting açarsanız, sizler için daha uygun ve en doğrusu olacaktır.

Linux Hosting’in Özellikleri

Öncelikli olarak, WordPress, Drupal ya da Joomla gibi içerik yönetim sistemlerini tam performanslı olarak çalıştırabileceğiniz en iyi çeşit olarak Linux hosting bulunur. Windows hosting’te de bu yazılımı çalıştırabilirsinizi ancak yeteri kadar düzgün çalışmayacağı için en uygunu her zaman için Linux hosting olacağını unutmadan hareket etmeniz sizler için önem kazanacakıtr.

Siteleriniz sorunsuz çalışıyorken, bir anda problem oluşmasıyla karşı karşıya kalmamak adına doğru bir hosting seçimi olarak Linux web hosting seçmeniz önerilir. Türkiye’de de genel olarak en çok tercih edilen hosting modeli Linux hosting çeşididir. Bu nedenle sizlerde Php tabanlı sitelerinizde Linux hosting’i tercih edebilirsiniz. Eğer ki siteniz HTML, Flash ya da Javascript ile yazılmış ise, bu uygulamalar için her iki hosting çeşidini de kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın