Kiralık Sunucu Hizmeti

Kiralık Sunucu Hizmeti

İnternette barındırma hizmetleriyle ilgili olarak şirketlerin her geçen gün büyüme oranında büyük yol kat etmeleriyle birlikte, gerçekten de internette Hosting dünyasında gelişmeler yaşanıyor. İnternet siteleri büyüyor ve gelişiyorken, ziyaretçi sayıları yüksek oranlarda olan internet sayfalarında ise standart paylaşımlı sunuculardan açılan web hosting paketler yeterli gelmiyor. Peki ya bu durum içerisinde olan site sahipleri, bundan böyle siteleri açılmama sorunlarıyla karşı karşıya kaldıklarında nasıl bir yol izlemeleri gerekir?

Her şeyden önce, iyi bir sunucu hizmetine sahip olunması en doğru yol olacaktır. Bu yönde kiralık sunucu hizmetiyle başlanabilir ve büyük bir siteniz varsa ya da birçok siteniz varsa ve bu sitelerinizi barındırabileceğiniz iyi bir hosting hizmeti almak istiyorsanız da kiralık sunucu hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalısınız.

Kiralık Sunucu Nedir?

İçerisine istediğiniz işletim sistemi kurulmuş olan, istediğiniz HDD ve RAM özellikte bir sunucudur. Sunucunun tamamı size ait olacağından dolayı siteleriniz %100 bir kullanım sağlayacağı gibi, CPU ile kasma sorunlarınızı da ortadan kaldırmış olursunuz.

Günümüzde büyük web sitelerinin paylaşımlı sunucular içerisinde yaşadıkları sorunların başında genel olarak CPU sorunları gelir. %5 – %12 oranında CPU değeri tanımlanırken, kiralık bir sunucu satın aldığınızda bu durum %10 oranına çıkacaktır.

Birden fazla sitelerinizin büyümesiyle beraber, bu sitelerinizi artık paylaşımlı hostinglerde barındırarak hem sitelerinizin ara ara kapanmasına neden olmak istemezsiniz hem de sitelerinizin büyüme olarak her geçen gün istikrarlı ilerlemesine destek sağlayarak yine destek olmak istersiniz. İşte bunun için de sitelerinizin rahat çalışabilmesi, iyi bir derecede hosting yönünden performans alabilmesi adına paylaşımlı sunuculardan açılan web hostinglerde sorun yaşayan siteleriniz için kiralık sunucu hizmetlerini deneyebilirsiniz.

Kiralık Sunucular İle Neler Yapılabilir?

Sadece kendi siteleriniz için değil aynı zamanda ticari anlamda da kiralık sunucular alabilirsiniz. Kiralayacağınız sunucuyu VPS – VDS gibi sanal sunuculara bölerek satışlarını yapabilir ve PVP Server gibi kullanım sağlanan oyun sunucuları oluşturabilirsiniz. Bunların satışlarını yaparak da hem kâr yapar hem de bir nevi kendiniz için ek gelir elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın